Nakon preokreta

Real Madrid savladao Juventus u prijateljskom meču, Pjanić igrao do 71. minute

Ekipa Real Madrida savladala je Juventus u prijateljskom meču na stadionu FedEx Field u Landoveru rezultatom 3:1.

Stara dama je nešto bolje otvorila susret, pa tako već u 12. minuti dolaze u vodstvo. Alex Sandro je probio po lijevoj strani, poslao je prizemni centaršut u kazneni prostor Kraljevskog kluba, a Dani Carvajal nespretno udara loptu i vara Kaylora Navasa za vodstvo prvaka Italije.

Real je nakon toga zaigrao puno bolje, imali su nekoliko dobrih prilika da stignu do poravnanja, a u 39. minuti Velšanin Gareth Bale postiže izuzetno lijep pogodak i vraća stvari na početak. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Već nakon prvih 45 minuta trener Real Madrida napravio je pet izmjena, a jedan od onih koji je ušao u igru, Marco Asensio, odmah je u 47. minuti asistenciju mladog Brazilca Juniora Viniciusa pretvorio u pogodak. Nedugo nakon toga, Asensio postiže i drugi pogodak i postavlja, kasnije će se ispostaviti, konačnih 3:1.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić na terenu je proveo 71. minutu, ali se nije previše istakao.