Ubjedljiv trijumf beogradskog kluba

Crvena zvezda deklasirala Zadar i zasjela na vrh, Lazić postao rekorder

Košarkaši Crvene zvezde su večeras na svom terenu savladali Zadar sa ubjedljivih 97:67 u okviru 20. kola ABA lige.

Beogradski klub se malo mučio na početku utakmice, ali je ipak brzo uspio nametnuti svoj ritam i na poluvrijeme otići sa +11 (47:36).

U nastavku utakmice je Zvezdina prednost rasla iz minute u minutu, a već nakon treće četvrtine bilo je +25 (75:50). Do kraja su domaći košarkaši još malo povećali svoju prednost i u konačnici slavili sa velikih 30 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Feldeine i Omić sa po 14 poena, dok je goste predvodio Krajina sa 16.

Ova utakmica će ipak najviše ostati upamćena po Branku Laziću, koji je postao novi rekorder Crvene zvezde. Za Lazića je večerašnji meč bio već 430. u crveno-bijelom dresu i od večeras je igrač s najviše nastupa za klub sa Malog Kalamegdana u dugoj i bogatoj historiji.

Zvezda je tako pred sami kraj regularnog dijela sezone u ABA ligi dospjela da se domogne prvog mjesta. Aktuelni prvaci sada vode na tabeli sa omjerom 17-3, dok je Budućnost na drugom mjestu sa omjerom 16-4.

Izvor: SportSport.ba