ABA liga

Luda utakmica u Zagrebu: Mornar bolji od Cibone

Košarkaši Mornara pobijedili su kao gosti Cibonu u Zagrebu rezultatom 79:82 u susretu 21. kola ABA lige.

Cibosi su bolje ušli u meč. Bili su mnogo bolji rival u prvoj dionici koju su na kraju dobili 28:15.

Međutim, u drugoj četvrtini su potpuno stali. Tim iz Bara je briljirao u ovom dijelu igre, dopustio je domaćim igračima samo šest poena (6:31) i na poluvrijeme gosti odlaze sa plus 12, 34:46.

Dodatno je Mornar povećao prednost u trećoj dionici. U jednom trenutku su imali i plus 21, a u završnih deset minuta su ušli sa 17 razlike, 49:66.

Nije bilo predaje za domaće. Uspjeli su uvesti meč u neizvjesnu završnicu, došli su na minus dva, ali snage za potpuni preokret nije bilo i Mornar je stigao do trijumfa.

Raley-Ross je predvodio goste sa 25 poena u ovom meču, dok je kod Cibone Žorić ubacio 29 koševa.