Thiem ide na Dimitrova

Nick Kyrgios osvojio prva dva seta, pa 'nestao' i ispao sa Australian Opena!

Fantastičan meč odigrali su Dominic Thiem i Nick Kyrgios, a austrijski teniser slavio je nakon tri sata i 24 minuta igre i pet odigranih setova.

Kyrgios je imao 2:0 u setovima i izgledalo je kao da će Australac u osminu finala, no Thiem se vratio i nakon velikog preokreta ostvario veliku pobjedu.

Već na otvaranju meča u prvom gemu brejk Kyrgiosa, s kojim je ujedno i dobio prvi set sa 6:3. Jedan brejk je Nicku bio dovoljan i u drugom setu, a do njega je došao kod rezultata 4:4.

Thiem sjajno otvara treći set, dolazi do ranog brejka i set dobija sa 6:3. Na početku četvrtog seta Thiem je imao dvije brejklopte, ali spasio je Kyrgios, no u 9. gemu nove tri brejk lopte za Thiema, koji koristi treću i dolazi do 5:4, zatim spašava brejk loptu Kyrgiosa u narednom gemu i dolazi do izjednačenja.

U setu odluke prvih šest gemova teniseri sigurni, a onda Thiem koristi jednu od dvije brejk prilike i stiže do 4:3, na kraju i do pobjede.

Thiem se u naredenoj rundi bori protiv Grigora Dimitrova.