Premiership, 26. kolo

Prvi gol Alexisa za United, sigurna pobjeda Crvenih đavola

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su u 26. kolu Premiershipa na Old Traffordu ekipu Huddersfielda rezultatom 2:0.

Dominirao je tim Josea Mourinha u ovom meču, ali na kraju tek u drugom poluvremenu uspio da slomi otpor izuzetno tvrdog rivala.

Poveo je United u 55. minuti. Lijepu akciju Crvenih đavola završio je Romelu Lukaku za prednost od 1:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 68. minuti. Dosuđen je penal kojeg Alexis Sanchez nije iskoristio, ali mu se lopta vratila i Čileanac je postigao prvi gol u dresu Uniteda za konačan rezultat meča od 2:0.

Ostali mečevi 26. kola donijeli su dosta uzbuđenja. Vrijedna tri boda u borbi za opstanak osvojio je Southampton koji je slavio na na gostovanju kod direktnog konkurenta West Bromwich Albiona sa 3:2.

Bournemouth, na čijem golu je bio Asmir Begović, preokretom je savladao ekipu Stoke Cityja sa 2:1, dok je Brighton sa 3:1 savladao ekipu West Hama.

Važan bod na gostovanju u Leicesteru osvojio je i Swansea, a meč je završen rezultatom 1:1.