Kraljevima superkup

Real sezonu počeo trofejom

Košarkaši madridskog Reala osvojili su španski Superkup. U finalu Kraljevi su savladali ekipu Baskonije rezultatom 80:73.

Real je imao bolje otvaranje meča. Poveli su 10:4, imali su konstantno vodstvo, ali Baskonia je odličnom završnicom ovog prve dionice uspjela da preuzme vodstvo, 20:21.

Imao je tim iz Vitorije u jednom trenutku i osam poena prednosti tokom druge dionice (28:36). Ipak, nisu uspjeli da se previše odvoje do poluvremena i na odmor su otišli sa samo plus dva, 42:44.

Treći period je donio izjednačenu košarku. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a nakon 30 minuta igre Baskonia je i dalje vodila, 61:62.

Međutim, posljednja dionica potpuno je pripala Kraljevima. Uspjeli su Kraljevi da prelome utakmicu na svoju stranu i da dođu do trijumfa koji im je donio prvi trofej u novoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Sergio Llull sa 15 poena, po 13 su dodali Klemen Prepelič i Facundo Campazzo, a Gustavo Ayon je ubacio 12.

Kod Baskonije u čijem rosteru nije bilo Ajdina Penave najefikasniji je sa 14 poena bio Shavon Shields.