ATP i WTA Indian Wells

Treća nositeljica ispala od kvalifikantkinje, nervozni Troicki ispraćen kući sa šest izgubljenih gemova u nizu

Garbine Muguruza koja je postavljena za treću nositeljicu turnira ispala je već u prvom meču i to od kvalifikantkinje Sachie Vickery. Imala je Muguruza prvi set koji je dobila očekivano 6:2 i 3:0 u drugom setu, ali onda nevjerovatan pad i veliki preokret kvalifikantkinje koja drugi set uzima rezultatom 5:7, dok je u trećem potpuno uništila protivnicu i uzela odlučujući set sa 6:1

Simona Halep nešto ranije bila je sigurna protiv Kristine Plikove 6:4, 6:4. Kristina koja je 77. igračica svijeta pružila je dobar otpor, ali nešto više protiv Halep nije mogla da uradi.

Fantastična Karolina Pliskova iako je gubila 1:5 u prvom setu napravila je seriju od 11:2 u gemovima protiv Begu i tako dobila prvi set u tie-breaku, dok je drugi uzela u svoju korist rezultatom 6:1. Pliskova je postavljena za petu nositeljicu turnira, a ovo joj je nakon poraza u prvom međusobnom meču bila druga pobjeda u nizu protiv rumunke.

A.Anisimova - A.Pavlyuchenkova 2:0

U muškom dijelu turnira nastupi najboljih tenisera svijeta očekuje se tek od večeras, pa tako možemo izdvojiti jedino poraz Troickog. Victor Troicki je u svom možemo slobodno reći standardnom nervoznom ritmu ispao sa turnira nakon što je nanizao čak šest izgubljenih gemova, i nakon što je prvi set izgubio u tie-breaku drugi set završio je rezultatom 1:6 u korist Fucsovicsa.