OPET IH POBIJEDILI

Drugi krug Mundobasketa: Italija nakon velikog preokreta srušila Srbiju

Košarkaši Italije šokirali su Srbiju u prvoj utakmici drugog kruga na Mundobasketu koju su savladali rezultatom 78:76.

Azzurri su se tako još jednom pokazali kao nerješiva enigma za Orlove koje su savladali i četvrti put na posljednjih pet međusobnih utakmica.

Nakon Eurobasketa i kvalifikacija za Olimpijske igre savladali su ih i na Svjetskom prvenstvu.

Obje ekipe su u meč ušle dosta nervozno. U prvoj četvrtini Italijani su pogodili čak pet trojki iz isto toliko pokušaja i taj dio igre riješili u svoju korist s 23:19.

Srbija se nakon toga vraća iz mrtvih i na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

U većem dijelu treće četvrtine Orlovi su igrali sjajnu odbranu i dugo Italijane držali na svega četiri postignuta poena.

Izabranici Svetislava Pešića su imali i 16 poena prednosti, ali onda je Fontecchio mini serijom vratio svoju ekipu u život.

Italija je na krilima ovog igrača nastavila i u posljednjoj dionici i došla do velike pobjede nad jednim od favorita.

Izvor: avaz.ba