La Liga

Ludilo u Kataloniji, Real pao u 93. minuti!

Bez Cristiana Ronalda Real Madrid je gostovao u Kataloniji kod Espanyola i na kraju je poražen s 1:0.

Nisu baš česte utakmice Reala u kojima ovaj tim ne postigne pogodak, no Espanyol je pronašao lijek za Zidaneov tim i na kraju još golom u nadoknadi došao do pobjede.

Od početka su gosti krenuli po gol i redale su se šanse, mada je Gerard Moreno na drugoj strani ozbiljno prijetio Keyloru Navasu.

Prvo poluvrijeme Real je bio bolji, ali u nastavku Espanyol je djelovao opasnije, a Durante je u 50. minuti glavom pucao i zatresao okvir gola Kraljeva. Dosta dobro je Espanyol igrao i zaista ne bi bilo zasluženo da je Real odnio sva tri boda.

I onda u nadoknadi Gerard Moreno zabija lijep pogodak na ubačaj Garcije s desne strane, pa je kraljevski klub s kombinovanim timom ipak poražen.

Real ostaje treći sa 51 bodom, dok vodeća Barca ima 65, a drugoplasirani Atletico 58 bodova. Espanyol je sada 13. sa 31 bodom.