ABA

Partizan u drugom poluvremenu razbio Budućnost, skroman učinak Gordića

Košarkaši Partizana upisali su 11. pobjedu u tekućoj sezoni regionalne ABA lige, a oni su na domaćem terenu savladali Budućnost rezultatom 91:81.

Gosti iz Podgorice bolje su otvorili meč, a nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu pokazivao je prednost od devet poena razlike za Budućnost.

Sredinom druge četvrtine Budućnost stiže do dvocifrene prednosti, a pred odlazak na odmor prednost gostiju iznosila je čak 18 poena razlike (50:32).

Ipak, Partizan je u drugom poluvremenu zaigrao puno bolje, pa tako sredinom treće četvrtine prvo dolaze do izjednačenja, a kasnije i prednosti koju su u posljednjoj dionici dodatno povećali te su upisali veoma važnu pobjedu.

Najefikasniji košarkaš bio je Veličković sa 28 ubačenih poena, a pratio ga je Vaughn koji je ubacio 17. Nemanja Gordić na terenu je proveo nešto više od pola sata, a za to vrijeme skupio je devet poena, šest asistencija i četiri skoka.