Prvenstvo BiH

Sparsi lagano protiv Vogošće

Košarkaši Sparsa pobijedili su Vogošću rezultatom 79:67 u susretu 17. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Tim Marka Trbića bez većih je problema stigao 12 pobjede u sezoni, a Vogošća im večeras na Grbavici nije bila prevelika prijetnja.

Veoma efikasna prva četvrtina donijela je bolju igru domaćeg tima. Igrali su zaista dobro i nakon deset minuta igre bilo je sedam poena prednosti, 26:19.

Održavao je domaćitim prednost tokom druge dionice. Iako je Vogošća na sredini igre u drugoj dionici došla do (29:27), Sparsi u ostatku ovog dijela igre ipak uspijevaju ponovo podići prednost i na odmo odlaze sa osam poena prednosti, 41:33.

Nastavak utakmice donosi posve mirnu igru domaćeg tima. Razlika je otišla na dvocifren broj i Sparsi su je konstantno održavali. Vogošći više povratka nije bilo i do kraja domaći sastav lagano završava posao i dolazi do trijumfa.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Manjgafić sa 19 poena i devet skokova, Biberović je dodao 12, a Josipović 11 koševa.

Sa druge strane Fazlić je meč završio sa 20 poena.

Izvor: SportSport.ba